Székesegyházi Harangszó 2020.október 18.

2020.október 18.

Október 22-én, csütörtökön Gyuri atya Bibliaórát tart az Alsóvárosi plébánián, este 3/4  7-től.

Október 23-án, pénteken, nemzeti ünnepünkön, délután fél ötkor megemlékezés lesz a Konstantin téren. Ezt követően fél hatkor a váci Civitas zenekar ünnepi hangversenyt ad a Székesegyházban.

Október 25-én, vasárnap este 17:00 órától dr. Bednarik Anasztázia és dr. Csanádi László orgonaművészek hangversenyét hallgathatjuk meg a Székesegyházban.

Október a rózsafüzér imádság hónapja. A rózsafüzér imádság az Evangélium rövid összefoglalása. „A rózsafüzérrel a keresztény nép beiratkozik Mária iskolájába.” A Szentatya úgy határozott, hogy minden hívőt arra hív az egész világon, hogy októberben, Mária hónapjában imádkozza el minden nap a rózsafüzért: így kapcsolódjunk össze egy közösségben és bűnbánatban mint Isten népe, mely Isten Szent Anyját és Szent Mihály arkangyalt arra kéri, hogy óvja meg az Egyházat az ördögtől, akinek célja mindig az, hogy elszakítson minket Istentől és egymástól.

A templomokban minden szertartáson kötelező a védőmaszk viselése.

A Baba-Mama Klub következő találkozója október 21-én, szerdán a Vác-Alsóvárosi Plébánián.

Hivatali ügyintézés: Vác-Alsóvárosi Plébánia 2600 Vác, Konstantin tér 11. Tel:(27) 814-184

Nyitva tartás: H:8.30-16.30 K, SZ, CS, P:8:30-12:30 SZo, V: zárva