Járványügyi rendelkezések a Váci Egyházmegyében

A súlyosbodó járványhelyzetre való tekintettel, Marton Zsolt püspök a Váci Egyházmegyében 2021. november 1. napjától az alábbiakat rendeli el.

A rendelkezések a következők:

• szentmiséken és a többi templomi szertartás alkalmával a maszk használata kötelező.
  • Áldoztatni misében és misén kívül is csak kézbe.
  • kézfogás a béke jelének átadási módjaként semmilyen formában nem megengedett.
  • Akik félsőlégúti betegség tüneteit észlelik magukon (köhögés, tüsszögés, orrfolyás), ne menjenek templomba. Természetesen ebben az esetben rájuk nem vonatkozik a vasárnapi misén való részvétel kötelezettsége.
  • A szenteltvíz-tartókat ürítsük ki.
  • Gyakran tisztítsuk a kilincseket és a padokat.
  • Valamennyi szertartás és egyéb közösségi vagy más alkalom során továbbra is kiemelt figyelmet kell fordítani az egymástól való biztonságos távolság megtartására és a kézfertőtlenítésre.

Vigyázzunk egymásra!

Forrás: Váci Egyházmegye; 777blog; Canva