Imaszándék kérés

MINDAZT, AMIT IMÁDSÁGBAN HITTEL KÉRTEK, MEGKAPJÁTOK! (Mt 21,22)

Ezen a felületen juttathatod el hozzánk imaszándékod. Írd meg nekünk bátran kérésed, és Mi imádkozunk Érted. Fontos, hogy ezek a szándékok nem a szentmise bemutatására szolgálnak, azt kizárólag templomunk sekrestyéjében tudod kérvényezni!

Az alábbiakat kitöltve juttathatod el hozzánk kérésed:

Elég akár a keresztneved megadása is!
Megkérünk, hogy a szándékod ne tartalmazzon személyes információkat. A kérés leírásakor ha a "nyilvános" lehetőséget választod légy lényegretörő!
Nem kötelező megadnod!

Jelenlegi imaszándékok:

A Hétkápolna szándékai:

• A Rózsafüzér társulat élő és elhunyt tagjaiért
  • A Szent Mónika közösség élő és elhunyt tagjaiért
  • Templomunk közösségéért, beteg testvéreink gyógyulásáért

A testvéreink szándékai:

• A megfogant életek védelmében
  • Egy családi ház felépüléséért és a család egységéért
  • Induló ifjúsági csoport működéséért és vezetőjéért
  • Mielőbbi gyógyulásért a betegeknek
  • Papi és szerzetesi hivatásokért
  • A járványhelyzet enyhüléséért, a fertőzöttek gyógyulásáért
  • Kórházi betegek mielőbbi gyógyulásáért, felépüléséért
  • Testi és lelki gyógyulásért

Meghallgatásra talált szándékod?

Örül a szívünk, ha meghallgatásra talált szándékod! Ha kedved tartja oszd meg velünk, hogy mi módon hallgatta meg az Úr szíved kérését:

Hogyan imádkozz; tippek az Istenkapcsolatodhoz:

Isten a szerető Mennyei Atyád, aki szeretne hallani felőled. Imádkozás által fordulhatsz Őhozzá. Mennyei Atyád gyermeke lévén segítséget és útmutatást kérhetsz tőle az életedben.

Imádkozni lehet fennhangon éppúgy, mint fejben. Úgy beszélhetsz Istennel, ahogy bárki mással tennéd. A szavaidnak nem kell fennköltnek vagy előre betanultnak lenniük. Az a fontos, hogy nyisd meg a szívedet és ne fogd vissza magadat. Higgy abban, hogy Ő ott van és figyel, mert ez így van. Higgy abban, hogy segíteni fog neked, mert igenis fog.

Hogyan érdemes elkezdeni?

Keress egy csendes helyet, ahol nem érzed magad feszélyezve. Zárd ki a körülötted lévő világot, annak minden ellenvetését és bízd magad Isten meghallgatására. Szólítsd meg őt, akár saját szavaiddal is, és bátran vidd elé érzéseidet, gondolatidat, kérdéseidet, örömöd, bánatod…

Beszélgess Istennel!

szívedből szólj és oszd meg vele a reményeidet és a vágyaidat, ahogy az aggodalmaidat és gondjaidat is. Kérhetsz Istentől segítséget, iránymutatást, megbocsátást vagy gyógyulást is. Bármire is gondolsz, oszd meg Vele, elismerve, hogy az Ő bölcsessége és időzítése nagyszerűbb, mint a tiéd. Megkérdezheted Tőle, hogy mi az Ő akarata számodra.

Oszd meg Istennel a mások iránti érzéseidet. Imádkozhatsz a szükségleteikért vagy megkérdezheted, hogy mi módon tudnád szeretni és segíteni őket.

Fejezd ki a háládat Istennek az életed összes áldásáért. Még a próbatételek is áldások lehetnek. Ez segít, hogy alázatosak legyünk, mely által a szívünk és az elménk nyitottabb Isten válaszaira.

Milyen formában kerülhetsz kapcsolatba Istennel?

• Sokszor elvonult egyedül imádkozni (pl. Mk. 1,35) – Személyes, kötetlen ima
  •  Máskor a tanítványokkal együtt imádkozott (Miatyánk) – Közös, kötött ima
  •  A jeruzsálemi templomban (Mt. 26,55) is sokat járt – Zarándoklat, liturgia
  •  Sőt, a kafarnaumi zsinagógában is részt vett az istentiszteleten (Mk.1,21) Istentisztelet, Bibliaolvasás