Egyházközségi tagoknak

Hirdetéseink

Az utolsó roráté szentmiséket csütörtök reggel végezzük. Pénteken már nem lesz roráté, sem a Barátoknál, sem a Fehérek templomában. 24-én reggel csak a Karolina-kápolnában lesz szentmise 8 órakor.

Csütörtök délután 5 órától gyóntatás lesz a Fehérek templomában, egészen addig, amíg a hívek érkeznek. Használjuk ki ezt a lehetőséget, mert az ünnepek alatt már nem tudunk lehetőséget biztosítani a szentgyónásra.

Az ünnepi miserend a következőképp alakul:

December 24, Szenteste:

• Fehérek temploma: du. 4-kor pásztorjáték, 23:15-től Cecília-hangverseny, majd éjféli szentmise, melyet Marton Zsolt püspök atya mutat be.
  • Barátok temploma: este fél 10-től karácsonyi orgonamuzsika, este 10 órakor szentmise, majd éjfélkor szintén szentmise.
  • Regőczikápolna: este fél 10-től zenés áhítat, majd este 10-kor szentmise
  • Hétkápolna: este 10 órakor szentmise

December 25, Urunk születésének főünnepe:

• Piarista templom: 10:30-kor Marton Zsolt püspök atya mond ünnepi szentmisét
  • Fehérek temploma: vasárnapi miserend szerint 7:00, 8:30, 10:30, 18:00
  • Barátok temploma: délelőtt 9 és este 6 órakor
  • Regőczikápolna: délután fél 5-kor
  • Hétkápolna: reggel 8-kor lesznek szentmisék

December 26, Szent Család vasárnapja

• Minden templomban vasárnapi miserend van érvényben. Marton Zsolt megyéspüspök délelőtt 10 órakor Deákváron mutat be szentmisét.

A karácsonyi tartósélelmiszer-adományokat szerda reggelig lehet leadni a templom sekrestyéjében.

Könyvvásár indult a Barátok templomában, a Fehérek templomában és a Regőczi-kápolnában. Dr. Turay Alfréd atya könyveit lehet megvásárolni ado-mányért, amellyel az Alsóvárosi plébániát támogathatjuk.

Megjelent Dr. Bednarik Anasztázia orgonaművész új CD-lemeze, melyet megvásárolhatunk a sekrestyében. Szeretettel gratulálunk a szép felvételhez.

Áldott készületet kívánunk mindenkinek!

December 31-én kerül bemutatásra templomunkban az év végi hálaadó szentmise. Mindenkit várunk nagy szeretettel!

A Szent Mónika közösség és a Rózsafüzér társulat aktualitása